Jaki sprzęt dla kolarza?

Jaki sprzęt dla kolarza?

Styczeń 9, 2019 0 By sbcrowery

Coraz więcej osób chętnie jeździ na rowerze. W dużej mierze jest to związane z faktem, że jest to środek transportu szybszy niż choćby samochody, które regularnie stoją w korkach. Niektóre osoby jeżdżą na dwóch kółkach wyłącznie w celach rekreacyjnych, inne natomiast z czasem stają się bardziej zaawansowane i chcą na poważnie zacząć przygodę z kolarstwem. Jaki sprzęt może okazać się przydatny?

Każda osoba chcąca na poważnie myśleć o uprawianiu kolarstwa powinna kupić rower dobrej jakości, jednak dobrany zgodnie z indywidualnymi upodobaniami. Chcąc regularnie trenować na rowerze dobrze kupić także oddychającą odzież, która sprawi, że podczas jazdy na rowerze będzie się czuć komfortowo. Poza przylegającymi getrami oraz koszulką kolarską warto rozważyć także zakup rękawiczek – wiele osób zaczynających przygodę z kolarstwem nie wie, że w czasie jazdy dłonie mogą zostać obtarte. Chcąc kontrolować swoje wyniki dobrze zaopatrzyć się także w dobry licznik rowerowy Mio Cyclo 100. Dzięki niemu można dowiedzieć się jak wiele kilometrów zostało pokonanych, dodatkowo wyświetla się informacja o obecnej oraz średniej prędkości kolarza. Dzięki licznikowi rowerowemu można na bieżąco kontrolować swoje postępy w treningach.

Osoby chcące regularnie jeździć na rowerze powinny także starannie wybierać miejsce na treningi – dobrze sprawdzą się tereny podmiejskie, gdzie ruch samochodowy oraz pieszy jest zdecydowanie mniejszy niż w miastach.