O czym pamiętać podczas wybory pulsometru Sigma?

O czym pamiętać podczas wybory pulsometru Sigma?

Grudzień 1, 2018 0 By sbcrowery

Pulsometr jest to zegarek, którego zadaniem poza podawaniem czasu, jest pomiar tętna zawodnika. Oczywiście nie tylko biegacze wykorzystują pulsometry Sigma. Bardzo często tego typu urządzenia spotykamy wśród rowerzystów, czy pływaków, dla których uzyskanie informacji o zależności stopnia wysiłku od pracy serca jest bardzo ważne.

Jak wybrać solidny pulsometr?

Pulsometry mogą posiadać czujnik wbudowany w sam zegarek lub mogą być połączone z opaską zakładaną na klatkę piersiową. Dzięki możliwością jakie daje pulsometr Sigma z łatwością wyznaczymy intensywność treningu i ustalimy jak pracuje nasze serce.Jeżeli zastanawiamy się nad wyborem pulsometru pamiętajmy o zwróceniu uwagi na jego dokładność. Niektóre urządzenia pozwalają śledzić puls na bieżąco i jednocześnie zapisują dane w każdej sekundzie treningu, inne natomiast dają nam dostęp do danych dopiero po zakończonych ćwiczeniach.

Wyposażenie pulsometru

Pulsometr wyposażony jest w kilka przydatnych funkcji. Znajdziemy w nim między innymi stoper, opcje pomiaru tętna, przebyty kilometraż, funkcje podsumowania treningu, a także wbudowaną pamięć. Bardzo wiele pulsometrów posiada również sygnał dźwiękowy informujący o tym, czy biegniemy we właściwej strefie tętna.