Okulary na rower?

Okulary na rower?

Listopad 1, 2018 0 By sbcrowery

Okulary w większości przypadków kojarzą nam się z wadą wzroku. Rzadko kiedy zdajemy sobie sprawę z tego, ze w przypadku rowerzystów mogą one pełnić znacznie więcej funkcji niż tylko korekcja jakości i ostrości widzenia. Co powinniśmy wiedzieć o okularach rowerowych i czym różnią się one od chociażby zwykłych okularów przeciwsłonecznych?

Wiele różnic!

Przede wszystkim wypada zacząć od tego, że okulary rowerowe projektowane są zupełnie inaczej niż typowe okulary przeciwsłoneczne czy również po prostu okulary sportowe. Podstawową różnicą są nie tylko wytrzymalsze i lepsze jakościowo materiały używane do produkcji (okulary rowerowe muszą wytrzymać znacznie więcej, dość często zdarza się przecież, że podczas jazdy ulegną one upadkowi na asfalt), ale również znacznie większa powierzchnia szybki. Okulary rowerowe mają za zadanie nie tylko ochronę oczu przed promieniami Słońca i szkodliwym promieniowaniem UV, ale również przed pyłkami i wszelkiego rodzaju insektami.

Każdy rowerzysta chyba wie, że nie ma nic gorszego niż wpadająca do oka mucha – wymaga to niemal zawsze natychmiastowego zatrzymania, co może powodować istotne zagrożenie dla życia i zdrowia, jeżeli jedziemy po ulicy!

Uniwersalność przede wszystkim!

Okulary rowerowe to również wiele możliwości – niemal wszystkie okulary rowerowe dostępne na polskim rynku sprzedawane są z kompletem wymiennych szkieł. Przeważnie w zestawie dostaniemy szkła przeciwsłoneczne, szkła bezbarwne oraz żółte rozjaśniające. W ten sposób zyskujemy uniwersalność kupując tylko jedną parę okularów!