Rękawiczki rowerowe i dres – niezbędnik zimowego kolarza

Rękawiczki rowerowe i dres – niezbędnik zimowego kolarza

Listopad 22, 2018 0 By sbcrowery

Wielu zapalonych rowerzystów na zimę odstawia rower w kąt, i przerzuca się na inny sport. Robią oni tak dlatego, że na zewnątrz panuje niska temperatura, i jazda na rowerze nie jest już dla nich przyjemna. Okazuje się jednak, że każda pora roku jest dobra na kolarstwo. To co trzeba zrobić, aby nie być zmuszonym do odstawienia roweru, to zaopatrzenie się w odpowiedni sprzęt na zimę.

Zimowe ciuchy rowerowe

Przede wszystkim należy kupić rękawiczki rowerowe, które ochronią nasze dłonie. Jest to bowiem część ciała, która podczas jazdy marznie najbardziej. Nogi są cały czas w ruchu, a tułowie posiada wystarczającą warstwę tłuszczu, aby zapewnić ciału ciepło. Natomiast dłonie są w zasadzie cały czas nieruchomo umiejscowione na kierownicy. Rękawiczki rowerowe są potrzebne, aby uchronić je przed utratą ciepła.

Ponadto, przed zimową wyprawą rowerową należy zakupić ciepłe, ale wygodne spodnie. Najlepiej jak są to spodnie rowerowe wykonane z ciepłego, lecz przepuszczającego powietrze materiału.

Podobnie jak w przypadku spodni jest jeśli chodzi o bluzę. Najlepiej kupić cały zestaw, specjalnie dostosowany do wyprawy na rower. Ważne abyśmy nie zmarzli podczas jazdy, nie możemy się jednak także przegrzać.