Strój do biegania zimą

Strój do biegania zimą

Grudzień 28, 2018 0 By sbcrowery

Wytrawny biegacz pasjonat nie rezygnuje z uprawiania tego sportu nawet zimą. Jednakże by nie doprowadzić do wyziębienia, a także przegrzania organizmu i w rezultacie choroby wyłączającej z treningów, należy dobrać odpowiedni strój do biegania o tej wymagającej porze roku. Czym powinien się on charakteryzować?

Na cebulkę

Przede wszystkim nie wolno rezygnować z czapki czy opaski, ponieważ jeżeli nie będziemy chronić zatok i ogólnie głowy, przez która ucieka najwięcej ciepła, szybko bieganie skończy się silnym przeziębieniem, a nawet poważniejszą chorobą. Podobnie należy zabezpieczyć szyję. Choć może się to wydawać niewygodne, gardło musi również być chronione szalikiem. Ogólna zasada, która dotyczy dobierania takiego rodzaju garderoby, jaką jest dobry strój do biegania, głosi o tym, by ubierać się na cebulkę, czyli warstwowo.

Nie muszą być to ubrania najdroższej, profesjonalnej firmy, ale rzeczy z dobrej gatunkowo bawełny, które można kupić w sklepach sportowych. Wystarczy po prostu patrzeć na skład ubrania na metce, a nie na markę. Taka odzież będzie doskonale odprowadzać pot, który może wsiąkać w wierzchnie warstwy. To najlepiej chroni przed wychłodzeniem, jednakże trzeba strzec się także zbyt grubych, nieprzepuszczalnych warstw, zwłaszcza kurtek niepozwalających ciału oddychać. Pod spód sprawdzi się z pewnością bielizna termoaktywna, trzeba ją jedynie tak dopasować, by ściśle przylegała do skóry.